Меню

Русский выбор страны
31.05.2016

Завдяки in vitro, на Ставропіллі гарантують виробництво здорового посадкового матеріалу винограду

Науково-виробничий центр виноградарства і виноробства, утворений регіональним міністерством сільського господарства на базі СНІІСХа в 2015 році, покликаний знаходити шляхи оздоровлення посадкового матеріалу високопродуктивних столових і універсальних сортів винограду.
Як повідомив директор КДУ «Ставропольвіноградпром» Сергій Лисенко, настільки високий результат приживлюваності рослин, отриманий центром, обумовлений використанням методу in vitro.

Його суть полягає в прискореному виробництві оздоровлених сортів винограду і високопродуктивних клонів. Він дозволяє за порівняно короткий період отримати велику кількість чистосортного посадкового матеріалу, стійкого до хвороб і шкідників, - зазначив керівник «Ставропольвіноградпрома».

Найближчим часом фахівці науково-виробничого центру планують виїзд в ЗАТ «Левіта» Левокумскомского району для відбору меристеми сортів винограду: Совіньон Блан, Сапераві Грузинський, Шардоне, Рислінг Рейскій, Мерло, Каберне Совіньон, Каберне Фран, Марселан, Трамінер Рожевий, Мускат Оттонель, Ркацителі, Квітковий, Каменер, Піно Нуар.
З відібраних зразків будуть вирощені саджанці винограду для осінньої закладки та подальшого виробництва оздоровленого посадкового матеріалу.


Рассказать об этой новости: 


Фотогалереи
биопро
зерно