Меню

Русский выбор страны
17.08.2016

В річку Берда випустили мальків російського осетра

13 серпня 2016 року відбулося зариблення річки Берда (с. Староперівка, Запорізька область) червонокнижним видом риби – російським осетром.
Зариблення річки російським осетром відбулося  вперше за 5 років. 25 тисяч мальків було випущено у водойму працівниками осетрового заводу  «Бріг» ЛТД.  
25 тисяч мальків було випущено у водойму працівниками осетрового заводу «Бріг» ЛТД
Фактично підприємство самостійно виростило малька та  провело акцію з  власної доброї волі, без компенсації витрат з боку держави. До процесу були  залучені працівники Інституту рибного господарства і екології моря ІРЕМ, а також Азоврибоохорони.

«На жаль, починаючи з 2014 року, у державному бюджеті не передбачено кошти на програми зариблення, які є необхідними для збереження сталих запасів риби у наших водоймах.
В свою чергу, ми внесли пропозицію щодо збільшення фінансування державних рибовідтворювальних комплексів у 2017 р. з поточних 44 до 133 млн грн.
Сподіваємося, наша ініціатива отримає підтримку при погодженні бюджету»,- відмітив Ярема Ковалів. Він додав, що продовжується робота над концептом Спеціального фонду рибного господарства,  що передбачає використання коштів «з галузі» (штрафи за браконьєрство, компенсаційні кошти за порушення правил рибальства) на потреби самої галузі – зариблення, меліорацію, науку тощо.

Осетер рід риб сімейства осетрових. Прісноводна і прохідна риба, в довжину досягає до 3 м, а вагою до 200 кг (балтійський осетер). Осетер характеризується наступними ознаками: поздовжні ряди кістяних щитків не зливаються між собою на хвості; бризгательние отвори є, промені хвостового плавця огинають кінець хвоста.
Більшість видів - риби прохідні, що виходять навесні з морів в річки для метання ікри, деякі види також і восени для того, щоб провести тут зиму в сплячці. Осетер поширений в Європі, Азії і сівши. Америці.
Осетер тримаються переважно у дна, харчуються рибою, молюсками, хробаками і т. д. Кількість ікри досить велика і складає 1/6, 1/5 ваги тіла; тому число яєць у великих риб може доходити до декількох мільйонів. Незважаючи на таку величезну плідність, кількість риб, що відносяться до цього роду, вже сильно зменшилася, внаслідок нещадного і необачного лову.
М'ясо всіх видів осетрових дуже смачне, внаслідок чого їх всюди ловлять і вживають в їжу в свіжому, солоному або копченому вигляді.
Mіністерствo аграрної політики та продовольства України


Рассказать об этой новости: 


Фотогалереи
биопро
зерно