Меню

Русский выбор страны
Статьи по темеЗахист рослин, добрива, агро хімія → Підвищення ефективності хімічних пестицидів і добрив при їх спільному використанні з альбіта.
Захист рослин, добрива, агро хімія

Підвищення ефективності хімічних пестицидів і добрив при їх спільному використанні з альбіта.

Широко відомо, що більшість хімічних пестицидів є досить токсичними речовинами. Тому найчастіше вони крім своєї основної функції (захисту рослин від хвороб, бур'янів і шкідників) надають стресовий дію на саму основну культуру, яку покликані захищати. Стресовий ефект може проявляється у вигляді уповільнення росту і різних метаболічних процесів, зниження схожості, появі плям, опіків, скручування листя, підвищення схильності хвороб і інших симптомів, а в кінцевому підсумку виражається в значному недобір врожаю. Економічні втрати в результаті отруйної дії хімічних пестицидів тільки в США становлять понад 800 мільйонів доларів на рік.

Зменшенню стресового впливу пестицидів служать спеціальні речовини - антидоти буквально «протиотруту»). Їх так само часто називають антістрессантамі або антидепресантами, хоча останній термін не можна визнати вдалим. На думку багатьох фахівців, для забезпечення гарантованих позитивних результатів застосування, хімічні пестициди повинні в обов'язковому порядку застосовуватися разом з антістрессантамі.

Альбіт може використовуватися самостійно як регулятор росту і фунгіцид, проте найбільшу господарську значимість має використання препарату в суміші з хімічними пестицидами. Обширний накопичений досвідчений матеріал свідчить про те, що в даному випадку Альбіт виступає в ролі ефективного антидоту. За наявними даними багаторічних польових дослідів, антидотної ефект альбіта при використанні з хімічними пестицидами становить від 5 до 93%, тобто Альбіт здатний запобігти названі розміри втрати врожаю. До теперішнього часу антідотная активність альбіта підтверджена на обширному експериментальному матеріалі: в 120 польових дослідах з гербіцидами, 415 дослідах з фунгіцидами та протруйниками насіння, більше 25 дослідах з інсектицидами. Досліди були проведені починаючи з 1998 р. як у провідних НДІ (ВНІІЗР, ВІЗР, ВНІІБЗР та інших), так і при практичному застосуванні в господарствах. Завдяки високій результативності поєднання з пестицидами, використання альбіта в комплексі з хімічними засобами захисту рослин рекомендовано науково-дослідними інститутами в ряді регіонів країни.

У середньому по всіх поведеним 10-річним польовим дослідам, додавання альбіта до хімічних пестицидів забезпечує прибавку врожаю:

до гербіцидів - на 16,6% ;
до інсектицидів - на 36,1%;
до фунгіцидів - на 12,0% (порівняно з урожаєм, отриманим при використанні чистих пестицидів (без альбіта ).

При використанні хімічних засобів захисту рослин спільно з альбіта закономірно постає питання про їх сумісності. В даний час багато біопрепарати та регулятори росту позиціонуються як антидоти, проте часто ефективність засобів захисту при поєднанні з ними знижується або антидотного ефект не помітний. На відміну від більшості біопрепаратів, Альбіт сумісний з хімічними пестицидами (гербіцидами, інсектицидами та фунгіцидами) і добривами (у тому числі з позакореневого підживлення рослин). Дана властивість препарату зумовлена ​​тим, що Альбіт містить не живі мікроорганізми (на яких згубно діють хімічні пестициди), а чисті діючі речовини, виділені з бактерій. За весь період10-річного застосування альбіта в більш ніж 45 регіонах країни випадків несумісності альбіта з перерахованими препаратами не виявлено. Від багатьох поширених регуляторів росту небіологічного походження (виділених з вугілля, деревини, мулу) Альбіт відрізняє постійність складу і властивостей, нейтральний pH, що також сприяє високій відтворюваності антидотного дії.

Як відомо, основними групами застосовуються у сільському господарстві препаратів є добрива (агрохімікати) і пестициди (засоби захисту рослин). У свою чергу, залежно від шкідливих об'єктів, пестициди поділяються на гербіциди (препарати проти бур'янів), фунгіциди (проти грибних хвороб), інсектициди (проти комах-шкідників), акарициди (проти патогенних кліщів), нематіціди (проти нематод) і т. д. АльбітЗавдяки спільності механізмів дії, інсектициди й акарициди часто об'єднують в групу інсектоакарицид, які часто називають просто «інсектицидами». Фунгіциди, використовувані для передпосівної обробки насіння, на практиці часто іменують протруйниками.

На практиці найбільш широко поширене застосування альбіта як антидоту спільно з гербіцидами. Доведено високу ефективність використання препарату з гербіцидами на зернових, цукрових буряках, соняшнику, сої, льоні та інших культурах. Встановлено, що додавання альбіта до гербіцидів дозволяє підвищити врожайність у середньому на 16,6% в порівнянні з чистими гербіцидами. Гербіцидні обробки роблять рослини більш сприйнятливими до аерогенним інфекцій, а поєднання з альбіта нівелює даний ефект, імунізують рослини, внаслідок чого відпадає необхідність у подальших фунгіцидних обробках. Також ефективно обприскування альбіта для ліквідації наслідків передозування гербіцидів (через 1-5 діб після їх застосування).
 Рекомендується також спільне застосування альбіта з інсектицидами проти мінуючих мух, попелиць, квіткоїда, пильщика, колорадського жука та інших шкідників. За рахунок антидотного ефекту при використанні альбіта з інсектицидами вдається зберегти 8-32% врожаю (на ріпаку до 93%). У проведених дослідах на пшениці вміст клейковини при додаванні альбіта до інсектіціам збільшувалася не менше ніж на 1,2%.

Використання альбіта як антидот також ефективно спільно з позакореневого підживлення азотними добривами (сечовина, аміачна селітра, плав) і комплексними мікроелементними добривами.
При поєднанні альбіта з хімічними фунгіцидами (і фунгіцидними протруйниками насіння) спостерігається більш комплексна картина.

По-перше, щодо фунгіцидів, так само як і гербіцидів і інсектицидів, Альбіт безсумнівно має антидотної дією. Наприклад, додавання альбіта до фунгіцидною протруйників насіння на основі азолів як правило помітно підвищує схожість та енергію проростання насіння, нівелюючи стресовий ефект протруйника. За відомостями Кафедри агрохімії МДУ (2000), антистресова (антідотная) активність альбіта до фунгіцидів становить в середньому 24,6%, в дослідах ВНІІЗР (2004) вона склала від 7 до 62%.

друге, як відомо, Альбіт сам по собі є фунгіцидом. Захисний ефект препарату проти хвороб досягається за рахунок імунізації рослин. При поєднанні альбіта з хімічними фунгіцидами, що володіють прямим викорінюють дією, спостерігається явище синергізму (взаємного посилення ефекту). Наприклад, часто хімічні фунгіциди захищають рослини від хвороб протягом терміну свого захисної дії (як правило місяць), але після закінчення цього терміну роблять їх більш схильними нової інфекції за рахунок зниження імунного статусу рослин. Додавання до фунгіцидів альбіта дозволяє відновити і зміцнити імунітет рослин і тим самим продовжує термін захисної дії.

Завдяки своєму імунізують дії , Альбіт здатний, в залежності від інфекційного фону, частково або повністю замінити хімічні фунгіциди. У численних польових дослідах з фунгіцидами всіх основних д. у. показано, що використання альбіта зі зниженою на 50% нормою витрати фунгіцидів як правило забезпечує такий же захисний ефект, як і повні дози фунгіцидів. Можлива також заміна частини запланованих фунгіцидних обробок на обробки альбіта (наприклад, у зернових, винограду, картоплі).

Аналогічним чином, як показали досліди Кафедри агрохімії МДУ, завдяки підвищенню коефіцієнта виносу поживних речовин (NPK) з грунту і добрив під впливом альбіта, норми витрати мінеральних добрив при додаванні препарату можуть бути знижені на 10-30%.

У результаті досягається зниження загальних витрат на фунгіцидні обробки та внесення добрив на 20-45%, отримання більш екологічно чистої продукції.

Спільне використання альбіта і хімічних пестицидів завжди тягне за собою значне збільшення економічної ефективності захисних заходів: або за рахунок скорочення вартості обробки (у разі фунгіцидів і добрив), або за рахунок підвищення врожайності завдяки антидотного дії альбіта (у разі гербіцидів і інсектицидів). За розрахунками ВНІІЗР (2004), на 1 карбованець витрат на внесення альбіта в поєднанні з гербіцидами виходить більше 5 рублів прибутку. Крім економічної, Альбіт підвищує також біологічну і господарську активність препаратів. Як влучно висловився керівник одного з провідних бульбоносних господарств країни, тільки спільно з альбіта фунгіциди, які він використовував і раніше, стали «працювати на повну силу», тобто на 100% забезпечувати ефект, закладений у них виробником і відбитий в рекламах . Спільне використання з альбіта дозволяє гарантовано забезпечити надійність і високий ефект застосування стандартних рекомендованих засобів захисту рослин.

Як приклад визнання високої антидотної активності альбіта можна навести той факт, що відомий лідер виробництва російських хімічних засобів захисту рослин ЗАТ Фірма «Август» приступила до розфасовці альбіта під торговою маркою нейтраліно - спеціально як засоби нейтралізації стресового дії хімічних пестицидів.

Слід підкреслити, що застосування альбіта в бакових сумішах з хімпрепаратами можливо тільки в суворій відповідності до затверджених рекомендаціями щодо застосування препаратів.
Інформація надана: ТОВ НВО "Альбіт"

Московська обл., м. Пущино, проспект Науки, 5


Рассказать об этой статье: 
Другие статьи в разделе: Захист рослин, добрива, агро хімія
Фунгіцидні властивості препарату Альбіт - Крім стимуляції росту рослин, Альбіт володіє захисним ефектом, стримуючи розвиток широкого кола збудників основних хвороб сільськогосподарських культур. Альбіт не володіє прямим біоцидним дією, тобто не є отруто...
Зелене добриво - Зеленим добривом, або Сидерація, називається вирощування в полі деяких бобових рослин (сидератів) і заорювання їх зеленої маси в грунт для збагачення її азотом і органічною речовиною. В якості сидератів...
Галові нематоди - шкідники овочевих культур захищеного грунту - Основний період вирощування овочевої тепличної продукції завершується, не за горами другий оборот, врожайність якого великою мірою залежить від наявності та кількості патогенних організмів, якості і кілько...
Пташиний послід - Пташиний послід - повне швидкодіюче добриво, що містить азот, фосфор і калій в легкодоступній для рослин формі. Вміст азоту, фосфору і калію в пташиному посліді різко змінюється в залежності від кілько...
Заходи боротьби з попелиць - Боротися з попелиць дуже складно, особливо на окремих садових ділянках в колективних саду та окремих присадибних садах в місцях їх значного зосередження. Справа в тому, що, за даними фахівців, расселітельніц...
Внесення мінеральних добрив у грунт приватного саду - Як вносять садівники мінеральні добрива? Зазвичай вони керуються спеціальними правилами і нормами, що приводяться в популярних довідниках з садівництва або городництва. Однак практика показує, що встановлені пр...
Біопрепарат альбіт для підвищення врожаю і захисту від хвороб ярої пшениці - На ярої пшениці Альбіт випробуваний у 44 польових дослідах в 13 регіонах Росії (Алтайському краї, Бурятії і Туве, Приморському краї, Брянської, Кемеровської, Курганській, Курській, Ленінградській, Липе...
Листова підгодівля - Кожен агроном прекрасно знає, що найвищу врожайність і якість продукції не можна отримати, пропускаючи або несвоєчасно виконуючи хоча б одне агротехнічне захід. Всі вони в комплексі (засоби захисту рослин, добрива для ...
Захист томатів від фітофтори і альтернаріозу - Вирощування томатів навіть під час кризи залишається прибутковою справою. Але для отримання прибутку слід враховувати всі фактори котрі впливають на отримання врожаю. Найбільшу загрозу становить поширення захворювань т...
Фотогалереи
биопро
зерно