Меню

Русский выбор страны
Статьи по темеСадівництво та виноградарство → Непаразитарні хвороби яблуні
Садівництво та виноградарство

Непаразитарні хвороби яблуні

недолік харчування У сучасних умовах обробітку яблуні помітною шкідливістю відрізняються захворювання Непаразитарні природи, пов'язані з порушенням різних фізіологічних процесів або впливом несприятливих факторів середовища.

Недолік елементів живлення для яблуні

У рослинах знайдений 71 хімічний елемент, з яких життєво необхідні 13, деякі з них потрібні в мізерно малих кількостях. Багато з цих елементів входять до складу ферментів і відіграють певну фізіологічну роль. Такі елементи, як азот, фосфор, калій, сірка рекомендується вносити в грунт у вигляді стартового добрива перед закладкою нових садів і у вигляді підгодівлі відповідно вимогами культури в наступні роки. Однак це агротехнічне вимога часто не дотримується. Брак одного елемента в харчуванні рослин може позначитися і на споживанні інших. Іноді між різними елементами спостерігається своєрідний антагонізм.

Брак азоту сприяє дрібноплідних плодів. Тканини між жилками набувають жовто-білу або помаранчеве забарвлення. При сильному голодуванні спостерігається передчасне опадання листя, плоди дрібнішають, на них з'являються глибокі тріщини.

Фосфорна голодування викликає крім дрібнолиста і передчасного листопаду, поява на листках сіруватих плям з пурпуровим відтінком. Розвиток рослин пригнічується, цвітіння і плодоношення виражено слабо.

При дефіциті калію листя набувають червонувато-бурий колір, краї їх засихають.

При кальциевом голодуванні всихають верхівки пагонів, краї листя закручуються і некротизируются. На плодах в області чашечки з'являються порівняно великі злегка вдавлені темно-коричневі плями, що нагадують градобоїн, м'якоть стає губчастої.

Брак заліза викликає хлороз листя на верхівках пагонів. При сильному дефіциті заліза листя може повністю побіліти, іноді на них виникає крайової некроз. Можуть всихати окремі пагони на деревах.

При цинковому голодуванні листя на пагонах дрібнішають, витягуються в довжину і утворюють розетки («розеточная мелколістность»). Міжвузля верхівок пагонів коротшають.

Для зняття симптомів непаразитарних хвороб, викликаних нестачею окремих елементів живлення, необхідно проводити своєчасні некореневі підживлення рослин. Ефективні підживлення наступними препаратами: сульфат заліза (0,05-1%), хлористий кальцій (0,5%), сірчанокислий цинк (0,3%), бура - тетраборнокислий натрій - (0,3-0,5%) або борна кислота в тій же концентрації.

Підживлення дозволяють збільшити вміст цукрів і білка в плодах, благотворно впливають на гормональний баланс в рослині і роботу ферментних систем, що визначають протягом захисних реакцій.

Надмірне накопичення металів

Надмірне накопичення металів (Cu. Zn. Pb.Ni. Co та ін) в результаті техногенного (промислового) забруднення середовища або неправильного використання агрохімікатів може викликати у рослин стресові стани. На рухливість їх у грунті і надходження в рослини впливають кислотність середовища, вміст органічної речовини рухомого фосфору та інші якісні показники. Загальновизнано дезактивують вплив на важкі метали в грунті прийому вапнування і внесення органічних добрив. Надмірне стан в рослинах азоту знижує їх стійкість до холодових стресів і паразитарних захворювань.

Низькі температури

Низькі температури можуть викликати як локальні пошкодження тканин рослин, так і повне вимерзання окремих гілок і дерева в цілому. Найбільш чутливий до низьких температур товкач. Пошкодження молодий зав'язі на плодах призводить до появи на плодах іржавих горизонтальних смуг, найчастіше біля плодоніжки або в найширшій частині плоду. Крім прямого пошкодження квіток вплив низьких температур призводить до фізіологічного поразці околоцветкових листя, що відіграють основну роль у формуванні врожаю поточного року. Наслідки заморозків під час цвітіння можуть позначатися протягом декількох років.

Високі температури

Пошкодження високими температурами зазвичай спостерігаються при значеннях вище 35-40С і проявляється у вигляді опіку листя, які інтенсивно жовтіють, потім некротизируются, починаючи з країв. Висока температура може викликати і «скловидність» яблук. У період дозрівання на них утворюються великі темно-зелені або темно-червоні неясно обмежені плями. Іноді симптоми видно тільки при розрізі плоду.

Град

Випадання граду в літній період викликає поява некротичної плямистості, при розростанні плоду в цих місцях можуть утворюватися глибокі тріщини. Такі ознаки, як карликовість дерев, мелколістность, хлороз листя, їх потемніння і некротізація іноді є наслідком пізно проявилася несумісність між підщепою і привоєм. Листя при цьому не опадають, а залишаються висіти на дереві.

Вологість повітря.

Вологість повітря нижче 60% також послаблює рослини і викликає повітряну посуху. У результаті утворення грунтової кірки порушуються і процеси дихання коренів. Наслідки засухи можуть позначитися на врожаї наступних двох-трьох років. При перезволоженні грунту в саду мікрофлора різко знижує свою активність. Надмірна волога також здатна проникнути до насичених солями горизонтів, що веде до засолення грунту, або до грунтових вод, що викликає захворювання.Рассказать об этой статье: 
Другие статьи в разделе: Садівництво та виноградарство
Заготівля живців кісточкових і зерняткових культур (досвід СФГ "Абрикос") - З середини листопада, до початку грудня, за нашими спостереженнями, найбільш сприятливий час заготівлі живців плодових культур для весняного щеплення. Нічні температури не опускаються нижче 15 градусі...
Сорт винограду - Шоколадний - З нових сортів винограду, високотранспортабельні і придатних для тривалого зберігання заслуговує уваги сорт Шоколадний. Сорт винограду Шоколадний отриманий під керівництвом професора П.Я. Голодриги в...
Ліщина звичайний - Ліщина звичайна, або ліщина (Corylus Avellana), відноситься до сімейства березових. Культурні сорти ліщини, що мають промислове значення на півдні Росії (Чорноморське узбережжя Краснодарського краю), відомі як фундук....
І знову про виноград - Перше що варто зробити, отримавши у свої руки живці винограду це напоїти їх водою. Справа в тому, що як тільки літо перевалило свою верхівку і виноградні грона, налившись соком, починають дозрівати, виногра...
Ще раз про сорти чорної смородини - Сорти чорної смородини, як і інших культур, розрізняються за термінами цвітіння: ранні, середні та пізні. Щоб забезпечити стабільність плодоношення, необхідно мати на ділянці сорти всіх цих груп. Чому? Навесні, в період...
Як зимує Кумберленд - Зимостійкість чорної малини в цілому дещо нижче, ніж червоною. Однак існують сорти, до їх числа належить і Кумберленд, які з успіхом можна обробляти в умовах північних районів. Для гарантії успішної перезимівлі сте...
Технологія обробки грунту на виноградниках - Найбільш енергоємна і почвеннорушітельная обробка у виноградарстві - передпосадочная плантажна оранка плугом спеціального призначення на глибину 60 см з подальшим вирівнюванням культивациями і боронуванн...
Княжа ягода - Садова княженіка - багаторічна трав'яниста рослина. Надземна його частина щорічно восени відмирає. Навесні утворюються нові квітконосні пагони з бруньок, що сформувалися в попередній сезон на роз...
Практичні рекомендації з вирощування винограду (С.Е.Гусев) - ПОСАДКА ВИНОГРАДУ. Кращий час посадки однорічних саджанців на постійне місце осінь і весна. Вегетуючі саджанці висаджують навесні і влітку. Посадка винограду проводиться в заздалегідь приготовані траншеї...
Фотогалереи
биопро
зерно