Меню

Русский выбор страны
Статьи по темеМеханізми і устаткування → Ринок причіпних обприскувачів: аграрії все частіше вважають за краще вітчизняну техніку.
Механізми і устаткування

Ринок причіпних обприскувачів: аграрії все частіше вважають за краще вітчизняну техніку.

У кожного сільгоспвиробника чимала частина витрат припадає на частку добрив і пестицидів. Їх грамотне використання дозволяє значно підвищити врожайність. Результат при цьому багато в чому залежить від техніки, використовуваної для обробки посівів. Неякісне обприскування може призвести до опіку рослин або, навпаки, до недостатньої ефективності препаратів і смугах бур'янів на полі.
З урахуванням того, що добрива та пестициди досить дорогі, їх невірне застосування - недозволена розкіш для господарств. Саме тому важливо вибрати якісний обприскувач, який забезпечує високу точність обробки і допомагає оптимізувати витрати сільгоспвиробників.

Обприскувач У середніх і великих господарствах для обробки рослин найчастіше використовують причіпні обприскувачі. На сьогоднішній день ринок пропонує великий вибір цієї техніки. Розглянемо її основні характеристики, які допоможуть зорієнтуватися в потоці різноманітних пропозицій і вибрати обприскувач, відповідний саме вашому господарству.

Для кожного сільгоспвиробника при виборі техніки важливими аспектами є її вартість, надійність роботи і ремонтопридатність. Виходячи з цих характеристик, можна виділити дві лінії розвитку техніки для обробки посівів - північноамериканську і європейську.

Для північноамериканської лінії розвитку характерне використання простих конструкцій і уніфікованих вузлів. Це допомагає знизити ціну і підвищити надійність техніки. Виробники європейських обприскувачів прагнуть розробляти індивідуальні системи і не використовують загальні компоненти, але через це може збільшуватися вартість кінцевої продукції. Широке застосування електроніки та обширна система опцій в європейській техніці ускладнюють робочі процеси і можуть знижувати її надійність. Крім того, стає практично неможливим ремонт обприскувача силами господарства, доводиться звертатися до дилерів, втрачаючи дорогоцінний час для обробки посівів.

Продукція, в Росії причіпні обприскувачі ПО-3200/4500 виробництва Ростсільмаш є яскравим представником північноамериканської лінії розвитку техніки для обробки рослин.

За словами механізатора із Ставропольського краю Андрія Алексєєнко, великий плюс полягає в простоті їх конструкції.

- До придбання обприскувача Ростсільмаш в нашому господарстві був причіпний обприскувач європейського виробника. Через складні технічних рішень управлінню їм було дуже важко навчитися. Адже складний дизайн ніяк не впливає на якість роботи техніки, - зазначив Андрій Олексієнко. - З причіпними обприскувачами виробництва Ростсільмаш все інакше. Усе створено для надійної, впевненої роботи. Ми не витрачали дорогий час у розпал сезону на навчання, а відразу приступили до роботи в полі.
- У обприскувачах Ростсільмаш порадували простота технічних рішень, надійність конструкцій, - повідомив глава КФГ з Воронезької області Павло Артюшенко. - За два сезони роботи поломок і простоїв не було. А з урахуванням того, що період роботи обприскувача дуже короткий, це визначальний момент. Знаю, що наш механізатор оцінив зручність управління причіпним обприскувачем Ростсільмаш. Сподобався йому централізований пульт управління машиною, збільшений об'єм додаткового бака для миття рук, промивання очей і т.п.

Завдяки використанню кращого світового досвіду вітчизняні обприскувачі ПО-3200/4500 забезпечують високу якість обробки посівів. Вони обладнані комп'ютерами управління системою поливу, які встановлюються в кабіні трактора. Комп'ютер дозволяє задати норму внесення препарату в літрах на гектар, яка підтримується незалежно від швидкості руху трактора. Також він контролює функції 7-секційної штанги, наприклад, з її допомогою можна відключити частину секцій при обприскуванні.

Для дотримання одного з головних вимог - рівномірної обробки рослин пестицидами або добривами по всій довжині штанги - в обприскувачах Ростсільмаш передбачена система її стабілізації і гасіння коливань. Вона нейтралізує такі негативні фактори, як загальна нерівність поверхні полів, ривки при русі трактора, вільне переміщення в пристрої зчіпки. Жорстке кріплення моста до рами дозволяє уникнути виникнення коливань в підвісці. Механізм демпфірування (гасіння) вертикальних коливань штанги заснований на унікальній системі опорі скручуванню резинометалличні шарніра Henschen (захищено патентом США). Встановлені гідроциліндри перекосу крил штанги дозволяють проводити якісне обприскування навіть в горбистій або гірській місцевості. На штангах в обприскувачах Ростсільмаш встановлені форсунки відомої марки TeeJet. Блоки форсунок (на три сопла) розташовані на відстані 50 см і оснащені вбудованими додатковими фільтрами з можливістю ручного регулювання межрядного відстані форсунок.

Обов'язковими елементами якісної техніки для обробки посівів є різні системи захисту основних вузлів обприскувача, забезпечують їх тривалу службу і відсутність поломок. Штанга є одним з уразливих місць обприскувачів. У ПО-3200/4500 крайні ліва і права секції штанги складаються при наїзді на перешкоду, захищаючи її від зламу. У вихідне положення штанга повертається автоматично. Обприскувачі, на яких не встановлена ​​система захисту крайніх секцій, вимагають підвищеної уважності тракториста при розвороті і повороті, тому що при зіткненні доведеться виробляти досить дорогий ремонт штанги.

Обприскувачі Ростсільмаш комплектуються міксером для змішування хімікатів і миття тари хімікатів з гідросистемою. Таким чином, вони можуть самостійно змішувати концентровані препарати з чистою водою з власного бака.

При виборі обприскувача дуже важливо звернути увагу на встановлений насос, тому що від нього багато в чому залежить якість внесення добрив і засобів захисту рослин. У більшості імпортних обприскувачів для подачі і розподілу робочого розчину використовуються мембранно-поршневі, у вітчизняних обприскувачах ПО-3200/4500 - відцентрові. Вибір фахівців Ростсельмашу зупинився на них тому, що вони дозволяють більш якісно виконувати обробку рослин і безперебійно служать протягом тривалого часу. Застосування ж у обприскувачах мембранно-поршневих насосів має ряд істотних недоліків. По-перше, пестициди руйнують матеріал мембран, і через якийсь час буде потрібно ремонт або заміна дорогої деталі. По-друге, через роботу поршнів створюється ефект пульсації, тобто, робоча рідина може подаватися нерівномірно і якість обробки в цьому випадку знижується: частина рослин отримує надлишкову дозу робочого розчину, а з нею і опіки, частина - недостатню, в результаті господарство не отримає очікуваного ефекту від застосовуваного препарату. І, по-третє, мембранно-поршневі насоси вимагають велику трудомісткість при обслуговуванні та ремонті - наприклад, в них необхідно регулярно контролювати рівень масла.

Продуктивність насосів в причіпних обприскувачах Ростсільмаш становить 450 лхв. У цьому полягає одна з їх основних конкурентних переваг, тому що в більшості популярних обприскувачів продуктивність насосів не перевищує 280 лхв.

У відповідність з світовими рекомендаціями, готовий розчин хімікатів не повинен зберігатися в обприскувачі більше 4 годин, тому що його складові можуть пошкодити гідросистему агрегату. Для оперативної промивання основного бака оприскувачі Ростсільмаш обладнані спеціальним баком, обсяг якого становить 164 л. У верхній частині основного бака знаходяться два кульових промивних сопла. Вони ефективно змивають хімічні речовини зі стінок досить невеликою кількістю води.

Тривалість безперервної роботи обприскувача залежить від обсягу бака. У техніці для обробки посівів Ростсільмаш він може становити або 3200 л, що знаходиться на рівні більшості популярних в Росії причіпних обприскувачів, або 4500 л - це один з кращих показників.

У обприскувачах Ростсільмаш основний бак виготовлений з поліетилену низької щільності, що в щоденному використанні допомагає уникнути відкладень твердих частинок на стінках. Виконання у світлому пластиці дозволяє зменшити вплив сонячних променів на розчин і уникати термічного розкладання хімічних компонентів. Основна заправна горловина знаходиться вгорі бака, готовий розчин можна також закачати через бічну горловину діаметром 50 мм. Зливний канал по всій довжині бака глибиною 10 см забезпечує якісну і повну подачу розчину до насоса при різних кутах нахилу обприскувача. Канал закінчується водним колодязем глибиною 25 см, що запобігає роботу насоса в сухому стані.

Для забезпечення надійності і стійкості обприскувачів Ростсільмаш застосована жорстка сталева зварна рама колискового типу. Це дозволяє розміщувати бак без додаткового кріплення і виключити поперечні зміщення. Проста конструкція рами гарантує довгу роботу техніки, на відміну від геометрично складних рам низки європейських обприскувачів, які часто мають малий термін служби.

Для багатьох господарств вирішальним фактором при виборі обприскувача є допустима норма внесення препаратів. У ПО-3200/4500 вона коливається від 5 до 500 лга, дозволяючи як вносити мікродози препаратів, так і проводити масштабну обробку посівів. У СФГ «УФА» саме тому свій вибір зупинили на обприскувачі виробництва Ростсільмаш. Обприскування

- Для нас дуже важливо, що він дозволяє вносити мікродози робочих розчинів в 30 - 40 лга. При виборі обприскувача ми розглядали техніку декількох виробників, в тому числі і імпортну, але за цим параметром вона нам не підійшла, тому що мінімальний обсяг внесення добрив і пестицидів у ній - 99 лга. Купивши в результаті обприскувач Ростсільмаш, ми придбали надійну техніку, яка підходить нашому господарству, крім того, ще й зекономили 430 тис. рублів, вирішивши не купувати імпортний обприскувач, який розглядали спочатку, - пояснив керівник СФГ «УФА».

Він зазначив зручність роботи обприскувачем Ростсільмаш як в лавах просапних культур, так і в зернових. Індивідуальний підприємець Анатолій Приходько теж задоволений якісною роботою обприскувача в зернових і в просапних культурах. Це досягається, по-перше, за рахунок вузького профілю коліс, а по-друге, за рахунок можливості регулювати ширину колії обприскувача в діапазоні від 183 до 305 см, підлаштовуючи її, наприклад, під технологічну колію. За діапазону можливої ​​ширини колії оприскувачі Ростсільмаш лідирують в десятці обприскувачів, найбільш затребуваних російськими сільгоспвиробниками. У більшості з них діапазон ширини колії становить від 1,5 до 2,25 м.

Завдяки простій і надійної конструкції обприскувачів Ростсільмаш, використанню в них якісних комплектуючих і комп'ютера управління системою поливу, забезпечується завжди точне внесення добрив та безперебійна робота обприскувача протягом довгого часу і при великих навантаженнях.

У ТОВ «Новоіванівське» придбали оприскувачі Ростсільмаш тому, що шукали потужну техніку для обробки збільшилася посівної площі.

- Навантаження на обприскувач йде дуже велике (у нашому господарстві 6 тис. гектар зернових та буряку, які вимагають постійної обробки), і він добре з нею справляється, - повідомив керівник ТОВ « ; Новоіванівське ».

- Обприскувач дуже ефективний, без проблем обробили за сезон 2000 га. І це з урахуванням того, що культури у нас висаджені на декількох полях. Транспортування обприскувача не зайняла багато часу, він дуже мобільний, - зазначив глава КФГ з Краснодарського краю Віталій Гудков.

Додатковим і важливим плюсом для сільгоспвиробників при придбанні вітчизняних причіпних обприскувачів ПО-3200/4500 виробництва Ростсільмаш є можливість заощадити кошти, скориставшись програмами «Росагролізінга» або компенсувавши частину витрат на покупку техніки з допомогою держсубсидій.


Інформація надана підприємством: ТОВ «Клевер»

м. Ростов-на-Дону, вул. 50-річчя Ростсельмашу, 2-6/22

Тел: (863) 255-20-92, 255-20-93, 255-20-94, 255-20-97

Факс: (863) 255-20-92Рассказать об этой статье: 
Другие статьи в разделе: Механізми і устаткування
Ринок причіпних обприскувачів: аграрії все частіше вважають за краще вітчизняну техніку. - У кожного сільгоспвиробника чимала частина витрат припадає на частку добрив і пестицидів. Їх грамотне використання дозволяє значно підвищити врожайність. Результат при цьому багато в чому залежить від техніки, ви...
Іонізатори та озонатори - Аероіонізація - тваринницьких приміщень, важливий чинник поліпшення якості повітряного середовища і її біологічних властивостей, один з ефективних способів зниження захворюваності та підвищення продуктивності твар...
Фотогалереи
биопро
зерно